Porady

Biżuteria art deco

Off 1

Biżuteria art deco – elegancka i modna
Styl art deco narodził się w latach 20. XX wieku w Paryżu. Właśnie z francuskiego pochodzi jego nazwa.

Czym wyróżnia się biżuteria art deco? Charakteryzuje się uporządkowanymi i prostymi formami, nawiązaniami do geometrii i symetrii, a także powtórzeniami. Często znaleźć można także inspiracje sztuką antyczną – kulturą antyczną, starożytnym Egiptem czy Indiami.

We współcześnie projektowanej biżuterii można odnaleźć inspiracje biżuterią art deco. Wykonuje się ją ze szlachetnych kruszców – złota, białego złota czy platyny. Obecna jest geometria, która stanowi jeden z głównych nurtów art deco. W takie geometryczne kształty są szlifowane również kamienie szlachetne. Brylanty, agaty czy turkusy przybierają więc kształty np. trójkątów czy trapezów. Występują także ażurowe wzory. Nie brakuje pereł czy wisiorów w kształcie frędzli. W stylu art deco powstają m.in. kolczyki, pierścionki, naszyjniki czy łańcuszki.

Biżuteria art deco sprawia, że kobieta wygląda bardzo stylowo, wręcz luksusowo. To bardzo wysmakowany dodatek do kreacji, np. na wieczorne wyjście. Świetnie komponuje się z „małą czarną”. Taka biżuteria łączy prostotę z wysmakowaną elegancją. Ma też ponadczasowy charakter. Artystyczna biżuteria to również znakomity prezent dla bliskiej osoby.

About the author / 

admin

Losowe artykuły:

  • Biżuteria ręcznie robiona

    Dlaczego warto kupować biżuterię robioną ręcznie? Masz już dość tych wszystkich ubrań i dodatków z modnych popularnych sklepów, które wyglądają dosłownie tak samo? Chciałabyś zacząć wyróżniać się z tłumu, ale nie wiesz, jak masz to zrobić, skoro nie za bardzo lubisz kombinować z ubraniami i na co dzień wybierasz raczej te klasyczne? W takim razie…

  • Złote pierścionki na zaręczyny

    Idealny pierścionek zaręczynowy Moment, w którym mężczyzna decyduje się oświadczyć ukochanej kobiecie, to zdecydowanie ważny krok wykonany w kierunku budowania wspólnego życia. Panowie często mocno stresują się nie tylko zaaranżowaniem jak najbardziej romantycznej sceny, ale – przede wszystkim – odpowiedzią, jaką usłyszą, oraz… Pierścionkiem zaręczynowym. Nie jest tajemnicą, że wielu mężczyzn nie za bardzo zna…