Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Jak wyczyścić srebrny łańcuszek?

Off 1

Dlaczego srebrna biżuteria jest uniwersalna?

Srebro od pokoleń. Biżuteria to najczęściej wymieniana przez nas rodzinna pamiątka. Wiele z rodowych skarbów pamięta dawne czasy. Im dłużej przechowywane, tym większa ich wartość i znaczenie sentymentalne. Dlaczego mimo dziejowych burz, ulubiona broszka po babci, prezentuje się wciąż doskonale?
Odpowiedzią są materiały, z którego przedmioty zostały wykonane. Zapewne będą to metale szlachetne, a wśród nich srebro. Srebro nie wychodzi z mody, kochamy srebrne ozdoby i doceniamy jego lekkość i trwałość. Lista zalet tego szlachetnego kruszcu jest bardzo długa, łącznie z jego właściwościami bakteriobójczymi i antyalergicznymi. Jest jednak mały szkopuł w częstym eksponowaniu srebrnych kosztowności. Srebro z upływem czasu zmienia barwę i pokrywa się czarnym nalotem.
Sojusznicy w czyszczeniu srebra. W każdej rodzinie znajdzie się osoba obdarowana przez najbliższych precjozami w postaci srebrnego wisiorka. Po latach pojawiają pytania, jak wyczyścić srebrny łańcuszek? Wypróbowane, domowe metody przywrócenia blasku naszym skarbom, to kąpiel w wodzie z mydłem, płynem do naczyń lub w roztworze soli. Możemy też wypróbować przetrzeć srebrny przedmiot pastą do zębów. Na rynku dostępne są również specjalne produkty czyszczące ten szlachetny metal. Na szczęście czernienie srebra jest procesem odwracalnym i wystarczy kilka chwil naszej uwagi, aby przywrócić mu piękny blask.

About the author / 

admin

Losowe artykuły:

  • Kolczyki żywica

    Stylowe kolczyki Do najrozmaitszych rodzajów kolczyków dołączyły kolczyki z żywicy. Są one szalenie atrakcyjne, gdyż do złudzenia przypominają bursztyn. Zatopione w nich drobiny roślin przypominają te oryginalne bursztyny. Nie zapominajmy, że bursztyn to również żywica, tylko nieco starsza. Z tym że tutaj mamy do czynienia z żywicą epoksydowaną. Ale zdarzają się również kolczyki z żywicy…

  • Biżuteria złota Gliwice

    Czy biżuteria to doskonały prezent dla bliskiej osoby? Biżuteria jest wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby. Nie ma na świecie kobiety, która nie kochała by biżuterii. Pierścionek srebrny, czy złoty jest doskonałym upominkiem dla naszej ukochanej. Biżuteria jest nieodłącznym elementem damskiego stroju. Odpowiednio dobrana biżuteria potrafi podkreślić atuty kobiety, a także potrafi odwrócić uwagę od tych…