Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Ręcznie robiona biżuteria na zamówienie

Off

Dlaczego warto kupować ręcznie robioną biżuterię?

Ręcznie robiona biżuteria na zamówienie zyskuje coraz większą popularność przez swoją niepowtarzalność i oryginalny wygląd.
Jej główną wadą jest cena, która wydaje się czasem niewspółmierna do rzeczywistej wartości.
A jak jest naprawdę?
Kluczową kwestią w tym temacie jest wycena pracy, którą musi wykonać artysta przy procesie twórczym. Za włożony wysiłek oraz każdą minutę poświęconego czasu należy się wynagrodzenie.
Żaden przedmiot z powietrza nie powstanie i warto wziąć pod uwagę koszt takich materiałów jak żywica epoksydowa, brąz, miedź czy drewno, zanim zaczniemy narzekać na cenę naszego wymarzonego naszyjnika.
Niepodważalną zaletą jest możliwość personalizacji produktu. W erze konsumpcjonizmu, gdzie wszystko robione jest na masową skalę, ogromnej wartości nabierają przedmioty jedyne w swoim rodzaju, których nie da znaleźć się nigdzie indziej na rynku.
Ponadto, nabywając taką biżuterię wspieramy rozwój małych przedsiębiorstw, które codziennie toczą walkę z ogromnymi sieciówkami, zapewniającymi tanie i łatwo dostępne produkty.
Ręcznie robiona biżuteria na zamówienie jest alternatywą, która daje nam poczucie personalnego podejścia do klienta, nie jako części szarej masy, a wyjątkowej jednostki.
Może więc warto wydać nieco więcej i zaopatrzyć się w oryginalne dzieła sztuki, których rzeczywisty walor mierzy się pracą człowieka, nie maszyny ?

About the author / 

admin

Losowe artykuły:

  • Sara Boruc – biżuteria

    Jaką biżuterię kupić w prezencie? Biżuteria to wspaniały upominek. Wybór biżuterii jest naprawdę przepotężny. Od subtelnych bransoletek, po bogato zdobione kolczyki. Aby podczas zakupu biżuterii nie popełnić faux-pas, warto wybadać jaki rodzaj biżuterii jest odpowiedni dla kobiety. Dobierając kosztowną, bogato zdobioną biżuterię można narazić się na to, że prezent okaże się nie trafiony. Dlatego jeżeli…

  • Kolczyki żywica

    Stylowe kolczyki Do najrozmaitszych rodzajów kolczyków dołączyły kolczyki z żywicy. Są one szalenie atrakcyjne, gdyż do złudzenia przypominają bursztyn. Zatopione w nich drobiny roślin przypominają te oryginalne bursztyny. Nie zapominajmy, że bursztyn to również żywica, tylko nieco starsza. Z tym że tutaj mamy do czynienia z żywicą epoksydowaną. Ale zdarzają się również kolczyki z żywicy…